Czego może nauczyć się dzisiejszy biznes od przedsiębiorców II RP? Przedwojenne inspiracje z polskiej historii gospodarczej

Rozpoczęcie: 30 września 2020, 19:00
Zakończenie: 30 września 2020, 21:00
   
Adres: Gusto Food&Wine, ul. Szarych Szeregów 16, Poznań
Formuła: Wieczory Towarzystw Biznesowych
Organizator: Towarzystwo Biznesowe Poznańskie
Telefon: 535 050 590
Email: m.osiej@towarzystwabiznesowe.pl
od 49,00 
Kup bilet

Prelegent

Jan Ludwik Banaszak

Klaster Centralnego Okręgu Przemysłowego im. E. Kwiatkowskiego

Pochodzi ze znanej rodziny. Jego dziadek był współtwórcą pierwszych spółdzielni rolniczych w Wielkopolsce. Ojciec był wybitnym konstruktorem, projektantem i organizatorem przemysłu w Centralnym Okręgu Przemysłowym i po 1945 r. (zaprojektował 36 fabryk)

Sam Jan Ludwik Banaszek jest działaczem społecznym organizacji młodzieżowych ZHP. Prowadzi działalność gospodarczo-rodzinną w Polsce i USA. Był pomysłodawcą i organizatorem sympozjum naukowego pod patronatem rządu na temat przemysłu obronnego po 1989 roku. Od 2000 roku jest inicjatorem i koordynatorem pakietu polskiej myśli technicznej „Nauka na Rzecz Gospodarki”. Jan Ludwik Banaszak to także pomysłodawca i uczestnik zespołu konsorcjum Centrum Zaawansowanych Technologii „CHEMCAT”.

Jest inicjatorem, współorganizatorem i uczestnikiem Klastra Przemysłowego COP im. E. Kwiatkowskiego z ideą nowoczesnej, innowacyjnej formacji gospodarczej o zasięgu globalnym przy udziale przemysłu, nauki, samorządów (od 2011 roku) i gospodarczych organizacji polonijnych dla współpracy z Polską.

Opis wydarzenia

JEDNO spotkanie – WIELE korzyści!

 

Korzyści z jednego spotkania networkingowego

 

➡ Dostęp do sieci kontaktów lokalnych, ogólnopolskich i europejskich – Nawet jeśli weźmiesz udział tylko raz w naszym spotkaniu, Twoja wiadomość zostanie przekazana dalej, ponieważ naszymi Członkami są przedsiębiorcy z całej Polski.

➡ Szkolenie na wybrany temat – Każde spotkanie to inny ekspert, który w fachowy sposób przedstawia wybrane zagadnienie ze swojej branży, która z pewnością przyda Ci się w biznesie.

➡ Dobre praktyki networkingowe – Nigdy nie byłeś/aś na spotkaniu networkingowym? Nie ma problemu! Wśród nas są doświadczeni przedsiębiorcy, którzy pomogą Ci się odnaleźć i przekażą Ci kilka cennych rad (Jak nawiązywać nowe relacje biznesowe? Jak o nie dbać? Jak powinien wyglądać idealny tydzień przedsiębiorcy?)

➡ Miłe towarzystwo nastawione na pomoc innym – W naszej organizacji stawiamy na pomoc drugiej osobie. Jeśli masz problem lub wyzwanie w swojej firmie, powiedz o tym na spotkaniu (w czasie sesji rekomendacji lub w kuluarach). Z pewnością znajdzie się osoba, która Ci pomoże.

 

 

Jak wygląda spotkanie networkingowe?

 

💬 Rozmowy w kuluarach – Jeszcze przed oficjalną częścią spotkania możesz na\wiązać relacje! Porozmawiaj z kilkoma osobami i poznaj ich firmy. W dalszej części spotkania, te kontakty Ci się przydadzą.

🎓 Część szkoleniowa – Podczas prezentacji Gościa specjalnego możesz dowiedzieć się fachowych rzeczy z jego branży, poznać dobre praktyki prowadzenia biznesu oraz skorzystać z doświadczenia eksperta. Często nasi prelegenci przedstawiają korzyści członkostwa w Towarzystwach Biznesowych oraz konkretne przykłady firm, które wzbogaciły się dzięki naszej społeczności.

📊 Prezentacja swojego biznesu – To jest czas dla Ciebie! Masz mało czasu, więc przygotuj konkretny i wciągający opis swojej działalności. Dzięki dobrej autoprezentacji, pozostaniesz zapamiętany przez innych i w kuluarach będziesz rozchwytywany.

🤝 Rozmowy po spotkaniu – Jesteś już po oficjalnej części spotkania. Wiesz już z kim warto porozmawiać, więc teraz wystarczy się tylko umówić na kawę i rozpocząć konkretne rozmowy o biznesie.

 

 

Korzyści z członkostwa w Towarzystwach Biznesowych

 

➡ Spotykasz się regularnie z przedsiębiorcami z różnych branż! Możesz spotkać się w sposób regularny z innymi Członkami Towarzystw Biznesowych w Twoim mieście i całej Polsce. Będziesz poznawać nowe firmy i poszerzać swoje horyzonty biznesowe. Bardzo prawdopodobne, że nawiążesz liczne współprace, znajdziesz partnerów biznesowych, dostawców usług, inwestorów oraz klientów.

➡ Masz stały dostęp do rekomendacji z całej Polski! Jako Członek Towarzystw Biznesowych będziesz mieć dostęp do zamkniętej grupy, gdzie udostępniamy rekomendacje od innych przedsiębiorców. W ten sposób otrzymujesz gotową listę zaufanych firm, z którymi warto współpracować.

➡ Szkolisz się z wybranych dziedzin i masz na to zniżkę! W całej Polsce odbywają się specjalistyczne szkolenia stacjonarne (z przywództwa, ze sprzedaży, z networkingu). Możesz liczyć oczywiście na preferencyjne ceny dla siebie i swoich pracowników.

➡ Bierzesz udział w ogólnopolskich konferencjach! Co roku organizujemy konferencje biznesowe, w których biorą udział prezesi największych spółek i z którymi Ty też możesz nawiązać współprace.

 

 

Z nami rozwiniesz swój biznes!

 

✅ 17 Towarzystw Biznesowych w Polsce

✅ 21 grup networkingowych

✅ 400 przedsiębiorców

✅ Co tydzień nowe możliwości biznesowe

✅ Doświadczeni eksperci z wielu branż

Agenda

19:00

Rozmowy kuluarowe

19:15

Przywitanie Gości i lektura duchowa

19:20

Bufet (czas na nałożenie posiłku)

19:30

Prezentacja prelegenta

19:55

Pytania do Prelegenta

20:00

Sesja autoprezentacji i rekomendacji

20:30

Sesja podziękowań

20:45

Ogłoszenia

20:50

Zakończenie części oficjalnej (rozmowy kuluarowe)

21:00

Rozmowy kuluarowe

Zainteresowany wydarzeniem?

od 49,00 

Partnerzy