Polska Strefa Inwestycji - jak uzyskać ulgę podatkową na swoją inwestycję? + warsztat networkingowy

Rozpoczęcie: 14 października 2020, 18:30
Zakończenie: 14 października 2020, 21:00
   
Adres: Krakowski Park Technologiczny, ul. Podole 60, Kraków
Formuła: Wieczory Towarzystw Biznesowych
Organizator: Towarzystwo Biznesowe Krakowskie
Telefon: +48 535 050 590
Email: m.osiej@towarzystwabiznesowe.pl

Prelegenci

Łukasz Słoniowski

Wiceprezes Zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego

Wiceprezes w Krakowskim Parku Technologicznym, samorządowiec, przedsiębiorca, radny Miasta Krakowa IV, V i VII kadencji.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, podyplomowe Studium na temat Unii Europejskiej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i aplikację sejmową. Założyciel najstarszego w Polsce konkursu debat oksfordzkich „Szkoła Debaty”, trener wystąpień publicznych i tutor w programie Liderzy PAFW.

Michał Osiej

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UKSW oraz Wydziału Zarządzania UW oraz Manager Pogoń Biznes Klubu. Był Dyrektorem Działu Networkingu TB S.A. Właściciel firmy Grupa AB. Członek Zarządu Fundacji Nasza Szkoła. Doradza i konsultuje także organizacje pozarządowe w zakresie zwiększania swojego budżetu i prowadzenia udanych kampanii fundraisingowych i społecznych. Jest szkoleniowcem w zakresie fundraisingu i networkingu. Prowadzi bloga www.MichalOsiej.pl, na którym pisze o fundraisingu i networkingu. Autor książki „Fundraising krok po kroku”. Uwielbia czytać lektury o tematyce biznesowej.

Opis wydarzenia

Czego się dowiesz podczas spotkania?

Kto decyduje o udzieleniu wsparcia?

Na jaką inwestycję można uzyskać ulgę podatkową?

Jaka jest wysokość ulgi podatkowej?

Gdzie można inwestować?

Na jak długo otrzymuje się zwolnienie podatkowe?

Jakie projekty inwestycyjne mogą otrzymać pomoc publiczną?

———————————————————–

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to ustawowy instrument wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje.

W jego ramach przedsiębiorcy otrzymują od 10 do 15 lat na zrealizowanie inwestycji i skorzystanie z ulgi podatkowej, niezależnie od wielkości firmy, którą prowadzą. Co więcej, inwestycja może być usytuowana gdziekolwiek w Małopolsce (nie tylko na terenie dotychczasowych specjalnych stref ekonomicznych).

PSI zastępuje dotychczasową ustawę dotyczącą specjalnych stref ekonomicznych, która będzie obowiązywać równolegle z programem PSI do 31 grudnia 2026 r. Polska Strefa Inwestycji działa natomiast bezterminowo.

———————————————————–

Podczas spotkania odbędzie się także warsztat networkingowy, który poprowadzi Dyrektor Działu Networkingu, Michał Osiej.

Podczas tej części zostaną poruszone następujące zagadnienia:

Potencjał jaki niesie networking
Czym nie jest networking
Jak najefektywniej wykorzystać spotkanie osobiste
Zasady networkingu na wydarzeniach biznesowych
Zasada wzajemności w biznesie
Jakie korzyści niesie networking oprócz rekomendacji
Networking a najskuteczniejsi ludzie świata
14 nawyków wytrawnego networkera
Jak skutecznie przekazywać rekomendacje
3 powody dla których nie otrzymuje się rekomendacji
Jak profesjonalnie prosić i pomagać
Potencjał oferty TB a networking
Jak zrobić sobie własny test na networking
Sekrety dobrej autoprezentacji
Powerteamy w networkingu
Antypostawa i wzór postawy w networkingu
Najlepsze praktyki na poszczególnych etapach spotkania
Zasada WZZ
Jak przeprowadzić spotkanie 1 na 1
Informacje zwrotne w networkingu
3 rzeczy, które można zrobić gdy nie wiemy jak pomóc
Networking w social media

———————————————————–

Miejsce spotkania:

Krakowski Park Technologiczny to najbardziej kompletny one-stop-shop dla biznesu w Polsce. Dysponujemy pełną paletą narzędzi, dzięki którym nasi klienci mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Zbudowany przez nas ekosystem liczy około 350 przedsiębiorstw, którym dzień po dniu pomagamy budować jak najlepsze warunki dla rozwoju ich firm i wzrostu sprzedaży. Nie udajemy, że prowadzimy firmy za naszych klientów. My tylko pomagamy im tam, gdzie potencjał wzrostu jest największy.

———————————————————–

JEDNO spotkanie – WIELE korzyści!

Korzyści z jednego spotkania networkingowego

➡ Dostęp do sieci kontaktów lokalnych, ogólnopolskich i europejskich – Nawet jeśli weźmiesz udział tylko raz w naszym spotkaniu, Twoja wiadomość zostanie przekazana dalej, ponieważ naszymi Członkami są przedsiębiorcy z całej Polski.

➡ Szkolenie na wybrany temat – Każde spotkanie to inny ekspert, który w fachowy sposób przedstawia wybrane zagadnienie ze swojej branży, która z pewnością przyda Ci się w biznesie.

➡ Dobre praktyki networkingowe – Nigdy nie byłeś/aś na spotkaniu networkingowym? Nie ma problemu! Wśród nas są doświadczeni przedsiębiorcy, którzy pomogą Ci się odnaleźć i przekażą Ci kilka cennych rad (Jak nawiązywać nowe relacje biznesowe? Jak o nie dbać? Jak powinien wyglądać idealny tydzień przedsiębiorcy?)

➡ Posiłek w cenie biletu – Nie musisz się obawiać, że będziesz głodny. Zapewniamy pyszne jedzenie i kawę. Przecież nikt o pustym żołądku nie będzie rozmawiał o biznesie!

➡ Miłe towarzystwo nastawione na pomoc innym – W naszej organizacji stawiamy na pomoc drugiej osobie. Jeśli masz problem lub wyzwanie w swojej firmie, powiedz o tym na spotkaniu (w czasie sesji rekomendacji lub w kuluarach). Z pewnością znajdzie się osoba, która Ci pomoże.

 

Jak wygląda spotkanie networkingowe?

💬 Rozmowy w kuluarach – Jeszcze przed oficjalną częścią spotkania możesz nawiązać relacje! Porozmawiaj z kilkoma osobami i poznaj ich firmy. W dalszej części spotkania, te kontakty Ci się przydadzą.

🎓 Część szkoleniowa – Podczas prezentacji Gościa specjalnego możesz dowiedzieć się fachowych rzeczy z jego branży, poznać dobre praktyki prowadzenia biznesu oraz skorzystać z doświadczenia eksperta. Często nasi prelegenci przedstawiają korzyści członkostwa w Towarzystwach Biznesowych oraz konkretne przykłady firm, które wzbogaciły się dzięki naszej społeczności.

📊 Prezentacja swojego biznesu – To jest czas dla Ciebie! Masz mało czasu, więc przygotuj konkretny i wciągający opis swojej działalności. Dzięki dobrej autoprezentacji, pozostaniesz zapamiętany przez innych i w kuluarach będziesz rozchwytywany.

🤝 Rozmowy po spotkaniu – Jesteś już po oficjalnej części spotkania. Wiesz już z kim warto porozmawiać, więc teraz wystarczy się tylko umówić na kawę i rozpocząć konkretne rozmowy o biznesie.

 

Korzyści z członkostwa w Towarzystwach Biznesowych

➡ Spotykasz się regularnie z przedsiębiorcami z różnych branż! Możesz spotkać się w sposób regularny z innymi Członkami Towarzystw Biznesowych w Twoim mieście i całej Polsce. Będziesz poznawać nowe firmy i poszerzać swoje horyzonty biznesowe. Bardzo prawdopodobne, że nawiążesz liczne współprace, znajdziesz partnerów biznesowych, dostawców usług, inwestorów oraz klientów.

➡ Masz stały dostęp do rekomendacji z całej Polski! Jako Członek Towarzystw Biznesowych będziesz mieć dostęp do zamkniętej grupy, gdzie udostępniamy rekomendacje od innych przedsiębiorców. W ten sposób otrzymujesz gotową listę zaufanych firm, z którymi warto współpracować.

➡ Szkolisz się z wybranych dziedzin i masz na to zniżkę! W całej Polsce odbywają się specjalistyczne szkolenia stacjonarne (z przywództwa, ze sprzedaży, z networkingu). Możesz liczyć oczywiście na preferencyjne ceny dla siebie i swoich pracowników.

➡ Bierzesz udział w ogólnopolskich konferencjach! Co roku organizujemy konferencje biznesowe, w których biorą udział prezesi największych spółek i z którymi Ty też możesz nawiązać współprace.

 

 

Z nami rozwiniesz swój biznes!

✅ 17 Towarzystw Biznesowych w Polsce

✅ 21 grup networkingowych

✅ 400 przedsiębiorców

✅ Co tydzień nowe możliwości biznesowe

✅ Doświadczeni eksperci z wielu branż

Agenda

18:30

Kuluary i networking

18:45

Oficjalne rozpoczęcie

18:50

Kolacja

19:10

Prelekcja Łukasza Słoniowskiego

19:40

Warsztat networkingowy Michała Osieja

20:10

Sesja autoprezentacji uczestników

20:50

Ogłoszenia

21:00

Kuluary i networking

Partnerzy

123