Niezwykle miło jest nam zaprosić na spotkanie poświęcone edukacji w Szwajcarii, które 10 września w Polonia Palace Hotel w Warszawie organizujemy wspólnie ze słynną szwajcarską szkołą średnią — Institut Le Rosey. Prelekcję wygłosi dyrektor ds. przyjęć — Jacques Bounin.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy zgłosić się na adres mailowy: kontakt@towarzystwabiznesowe.pl

Dlaczego Le Rosey jest jedną z najlepszych szkół na świecie?

Le Rosey jest prawdopodobnie najlepszą międzynarodową szkołą z internatem, ponieważ oferuje niezwykłe — wyjątkowo międzynarodowe — środowisko edukacyjne. Selektywny proces rekrutacji, małe klasy i dedykowany personel gwarantują utrzymanie wysokich standardów akademickich zarówno w języku angielskim, jak i francuskim. Piękne kampusy i doskonałe zaplecze zapewniają znakomite programy sportowe i artystyczne; a przy 70 narodowościach w 100% szkole z internatem uczniowie doświadczają prawdziwe odczucie „globalnej” społeczności, nawiązują międzynarodowe kontakty i długotrwałe przyjaźnie. Dlatego Le Rosey to najmniej nudna szkoła na świecie!

Jakie są główne zalety stania się uczniem szkoły?

Pobyt w Le Rosey jest oczywiście przywilejem, ale paradoksalnie być może główną zaletą edukacji w Le Rosey jest zrozumienie wartości i znaczenia bycia uprzywilejowanym. Le Rosey jest wymagające wobec swoich uczniów. Wszyscy absolwenci muszą zdawać pełny międzynarodowy dyplom maturalny (IB) lub francuską maturę; wszyscy muszą uczestniczyć w codziennych zajęciach sportowych, wyprawach czy wydarzeniach kulturalnych. W tym czasie wszyscy rozwijają swoje języki oraz są konfrontowani z najlepszymi szwajcarskimi, brytyjskimi, amerykańskimi i francuskimi tradycjami edukacyjnymi. Le Rosey to międzynarodowy i wielojęzyczny kampus z pełnymi programami akademickimi w języku angielskim i francuskim oraz oferujący naukę w sumie ponad 20 języków.

Jakie cechy powinny wyróżniać kandydata do Le Rosey ?

Kandydaci do Le Rosey powinni być dobrymi uczniami i być w stanie zrealizować program międzynarodowej matury IB lub matury francuskiej; powinni dobrze władać językiem angielskim lub francuskim (ale jeśli są w młodym wieku, mogą szybko osiągnąć tą biegłość!); powinni być gotowi na połączenie niezależności i odpowiedzialności, jaką niosą ze sobą szkoła z internatem; powinni być otwarci na życie w społeczności międzynarodowej. A nade wszystko potrzebują pozytywnego, konstruktywnego ducha, niosącego ciepło i troskę o innych. Pomaga również, jeśli są pasjonatami sportu, zwłaszcza nart lub snowboardu !

Czy w Le Rosey uczą się osoby z Polski?

Jednym z głównych atutów szkoły jest reprezentowanie ponad 70 krajów. Istnieje społeczność byłych uczniów Rosey z Polski o nazwie Anciens Roséens, a Warszawa jest jednym z 25 miast na świecie, w którym absolwenci organizowali zjazdy szkolne. Absolwenci Le Rosey z Polski zawsze godnie reprezentowali szkołę i trafiali na najlepsze uniwersytety w USA (tzw.: ligi Ivy). W programie szkoły znajdują się również język polski, a obecność nauczyciela literatury umożliwia zachowanie tradycji i korzeni kulturowych.

Partnerzy

123